Rodzaje / typy schodów

Schody policzkowe

Konstrukcja schodów policzkowych gwarantuje nie tylko wspaniały wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. To sprawdzone rozwiązanie o stabilnej konstrukcji, gdzie stopnie wykonane są z drewna i umieszczone w policzkach nośnych. Szeroki wybór gatunków drewna umożliwia idealne dopasowanie do wnętrza, a także stanowi doskonały element dekoracyjny. Dodatkową zaletą schodów policzkowych jest niewielka ilość zajmowanego miejsca.
Schody policzkowe - Białystok, Olsztyn, Warszawa

Schody dywanowe

Cechą charakterystyczną schodów dywanowych jest brak policzków, stopnie montowane są do elementów nośnych i łączone z podstopniami specjalnymi śrubami. Elementy schodów dywanowych muszą być masywne, gdyż mają konstrukcję samonośną i wymagają dużej sztywności. Wykonane z wysokiej jakości materiałów stanowią piękny element wykończeniowy o minimalistycznej formie. Biegi schodów dywanowych mogą być i proste i zabiegowe czy wachlarzowe – w zależności od pomieszczenia i wymagań klienta.

Schody dywanowe - Białystok, Olsztyn, Warszawa. Producent schodów drewnianych.

Schody na beton

Schody na beton to jeden z popularniejszych typów schodów i bardzo często stosowany. Główną ich zaletą jest wygodne użytkowanie – są ciche i nie dudnią jak schody o konstrukcji samonośnej. Są solidne, bezpieczne i eleganckie. Wymagają jednak bardzo dokładnych pomiarów konstrukcji betonowej. Schody betonowe obkłada się drewnem z rodzimych gatunków, ale także egotycznym, co daje znakomity efekt aranżacyjny.

Schody na beton - Białystok, Olsztyn, Warszawa. Producent schodów drewnianych.

Schody grzebieniowe

Wykonywane są z różnych gatunków drewna i stanowią elegancki element dekoracyjny. Podobnie jak w schodach policzkowych nie zajmują wiele miejsca. Stopnie schodów grzebieniowych są wykonane z drewna i osadzone w drewnianych deskach policzkowych.

Schody grzebieniowe - Białystok, Olsztyn, Warszawa. Producent schodów drewnianych.

 

 

Schody wspornikowe

Ten rodzaj schodów jest bardzo efektowny, ale wymaga odpowiedniego przygotowania konstrukcyjnego ściany, w której będą zamocowane stopnie (w przypadku schodów prostych) lub słupa (w schodach kręconych). To lekki typ schodów, dzięki któremu uzyskamy w pomieszczeniu więcej przestrzeni. Nie mogą jednak przekraczać 120 cm szerokości ze względu na zamocowanie ich tylko z jednej strony.

Schody wspornikowe - Białystok, Olsztyn, Warszawa. Producent schodów drewnianych.

 

 

Schody na konstrukcji metalowej

Do niedawna schody metalowe były głównie domeną obiektów publicznych oraz przemysłowych. Obecnie trend uległ znaczącej zmianie i stały się modnym elementem wnętrz mieszkalnych. Schody na konstrukcji metalowej nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru a ich zimna, stalowa elegancja idealnie komponuje się z nowoczesnymi jak i klasycznymi pomieszczeniami. Schody metalowe można z powodzeniem połączyć z innymi materiałami, gdzie stopnie, poręcze czy też balustrady są wykonane z drewna bądź szkła. Schody na konstrukcji metalowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem naszych klientów i stanowią prawdziwą wizualną atrakcję w ich domach.

Schody na konstrukcji metalowej